Web erişiminde yeni dönem


Google Web erişiminde yeni dönem başlatacak bir çalışmaya imza atıyor: Google 180 küçük uydu ile tüm dünyaya internet sağlayacak.

Google\'ın dünyada internet erişimi imkanı olmayan bölgelere farklı projelerle bu imkanı sunma çalışmalarına uzun süredir şahit oluyoruz. Sıcak hava balonu veya elektrikli zeplinlerle bazı denemeler yapan Google şimdi de gözünü uzaya dikmiş durumda.

WSJ tarafından verilen habere göre Google uzaya 180 adet küçük ancak yüksek kapasiteye sahip uydu göndermeyi planlıyor. Alçak yörüngeye konumlanması planlanan uydular ile dünyada internetin ulaşmadığı kesimlere bu hizmetin verilmesi amaçlanıyor.

Eğer işler yolunda giderse Google toplam sayıyı 360\'a çıkaracak. Google insanlara internet erişimi ulaştırmayı insanların yaşamını geliştirme yolunda önemli bir adım olarak görüyor. Google balon projesi ile büyük taleplerin olduğu noktalara odaklanacakken, uydular ile de kırsal kesimlere internet götürülecek.

Google\'ın uydu projesi tahminen 1-3 milyar dolar arasında bir maliyet çıkaracak. Ancak Google\'ın reklam ağına dahil edilecek yeni kullanıcılar düşünüldüğünde sistemin kısa sürede kendisini amorti etmesi bekleniyor. Google henüz proje ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı.
 

DİĞER BAŞLIKLAR

Google bulut firması Stackdriver`ı satın aldı

Google bulut firması Stackdriver`ı satın aldı Google, uzun zamandır izlediği ve bulut teknolojisini geliştirirken kendisine yardımcı olmasını beklediği Stackdriverı satın aldı. Stackdriver teknolojisi, bulut kullanıcılarının..

Facebook Whatsup'ı satın aldı

Facebook Whatsup'ı satın aldı Facebook 450 milyon aktif kullanıcısı bulunan Whatsup'ı 16 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Webflow'un tasarımcılarına 2017'de web tasarım dünyasına hangi eğilimleri hak edeceğini düşündüklerini sormaya karar verdik.

Webflow'un tasarımcılarına 2017'de web tasarım dünyasına hangi eğilimleri hak edeceğini düşündüklerini sormaya karar verdik. İlk olarak, Webflow'un Tasarım Tasarım Sorumlusu Sergie Magdalin'den1 duyalım. İçeriğin parlaklaşmasına izin veren düzenler; Belirli bir yapı içinde tasarım öğelerinin düzenlenmesi, okuyucunun okuma hızını yavaşlatmadan mesaj ü

Gelecekte web siteleri hangi noktaya gelecek?

Gelecekte web siteleri hangi noktaya gelecek? Web\\\'in günlük yaşantımızda önemli bir yere sahip olduğu açıkça ortada. Peki ama bu büyük ağın falında neler görünüyor? İnternet, yaşamımızı daha da kolaylaştırabilir mi? Okumaya devam edin.

Google stars hizmete giriyor

Google stars hizmete giriyor Google Stars açıklanan kadarıyla Pinterest'te çok benziyor, ilginiz çeken fotoğraf ve yazıları beğenip paylaşabileceksiniz..

Google Glass fiyatı ve özellikleri

Google Glass fiyatı ve özellikleri Google Glass Google'ın yeni gözbebeği olarak piyasaya girmeye başladı.Google Glass 5 farklı renkte ve camları olmayan bir gözlük şeklinde üretildi.
Tüm Haberleri Getir
Program House Web Tasarım Hizmetleri
+90 312 230 8899
+90 312 230 3971(Fax)
info@myprogramhouse.com
Yeşilırmak Cad. No 7/8 Çankaya/Ankara


Site Haritası