Webflow'un tasarımcılarına 2017'de web tasarım dünyasına hangi eğilimleri hak edeceğini düşündüklerini sormaya karar verdik.


Webflow'un tasarımcılarına 2017'de web tasarım dünyasına hangi eğilimleri hak edeceğini düşündüklerini sormaya karar verdik.web tasarım 2017İlk olarak, Webflow'un Tasarım Tasarım Sorumlusu Sergie Magdalin'den1 duyalım. İçeriğin parlaklaşmasına izin veren düzenler

    
Belirli bir yapı içinde tasarım öğelerinin düzenlenmesi, okuyucunun okuma hızını yavaşlatmadan mesaj üzerine kolayca odaklanmasına izin vermelidir

Son birkaç yılda insanların tasarımdaki rolü nasıl göründüğü konusunda deniz değişimi gördü. Tasarım, tasarımcıların mistik peri tozları gibi "hoş" bir şekilde gerçek bir rekabet avantajına serpmek için girdikleri ilerlemiş bir "optimizasyon" aşamasından kayda geçti.

Web tasarımı alanındaki yeniliklerin büyüleyici bir unsuru içeriğe odaklanmanın geri dönüşü olmuştur: web'in kemiklerindeki et. Dünya çapındaki tasarımcılar, tweetstorms, düşünceli uzun okumalar veya en yeni "kullanıcı tarafından üretilen" memeler olsun, içeriği için web sitelerini ziyaret ettiğini fark etti ve tasarımın nihai rolü, içeriği sezgisel, verimli ve "keyifli" bir şekilde sunmaktır "Yolu.

Skeomorfik tasarımın, Google'ın Malzeme estetiğinde görüldüğü gibi "daha düz," daha minimalist tasarım yaklaşımlarına ve gerçekten de web ve çeşitli cihazlarımıza doğru kaymasının bir nedeni budur.

Elbette, Newton'un üçüncü kanunlarının belirttiği gibi, her eylem için eşit ve ters bir reaksiyon var. Birçok tasarımcı, düz tasarım trendinin "ruh" u tasarımdan çektiğini hissediyor. Bu görüşmenin 2017'de devam etmesini bekliyoruz, ancak tasarım çalışmalarımızın kalbini asla kaybetmeyen üretken bir diyalog haline gelmesini bekliyoruz: içerik.
2. Tasarımcılar arasında, tasarımcılar ve geliştiriciler arasında daha iyi işbirliği

Tasarım, işletmelerin şekillendirilmesinde daha büyük ve daha etkili bir rol aldığından, tasarımcıların hem diğer tasarımcıları hem de geliştirici meslektaşları ile olan işbirliğine giderek daha çok ilgi gösterildi.

Tasarımcı işbirliğine verilen önem, kısmen bu günlerde oluşturduğumuz web ve mobil uygulamaların yoğunluğundan kaynaklanmaktadır. Google, Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi dev platformlar, yalnızca platformun farklı yönleri üzerinde çalışan büyük tasarım ekibini değil tasarımcıların aynı sayfada kalmaları için daha iyi yollar gerektirir; bu da daha fazla işbirliği ve daha iyi iletişim demektir.

Webflow'un Takım planındaki paylaşılan şablonlardan ve gösterge tablolarından Figma'nın gerçek zamanlı, paylaşılan tuvaline kadar, bu işbirliğini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için her türlü araç ortaya çıktı ve 2017'nin bu platformlara hem geliştirmeleri hem de yeni geliştirmeleri getireceği konusunda bahse girebilirsiniz.

Tasarımcı-geliştirici işbirliği cephesinde, çok önemli olan elden çıkarma aşamasına dikkat edildi. Tasarımcılar büyük miktarda statik resim ve teknik paketi el koymak için kullandıklarında, artık InVision, Marvel ve UXPin gibi araçlarla etkinleştirilen dinamik görselleştirmeleri paylaşıyorlar ya da Webflow'tan hazır, gerçek hazır kod üretiyorlar.

Carson Miller son zamanlarda TechCrunch makalesinde "ön uç gelişiminin geleceği tasarım" olarak koydu:

    
Tasarım ve prototipleme araçları, ön uç gelişimini tamamen değiştirmeden, seçim çerçeveniz için sorunsuz bir şekilde yüksek kaliteli bir ön uç kodu üssü üretmeden önce yalnızca bir zaman meselesi.

Webflow da geride kalabileceğimiz bir gelecektir. Çünkü biz onu inşa etmeye yardım ediyoruz.

3. Geliştirilmiş tasarım-geliştirme iş akışları

Web'in tasarım ve prototipleme araçları, olgunluk ve sofistike hale gelirken, geleneksel elden teslim eden teslimat, adı geçen statik dosyalardan animasyonlu Keynote dosyalarından tam işlevli web sitelerine kadar daha dinamik görselleştirmelere dönüşmüştür. Bu daha dinamik çıktılar, geri bildirim döngüsünü kısaltır, aynı anda tasarım ve dev ekibi çevikliğini geliştirir ve hayal kırıklığını azaltır. Ayrıca müşterilerle daha iyi iletişim kurmalarını kolaylaştırırlar. Aslında, Webflow'un pek çok kullanıcısı için, müşteri toplantıları, tasarımcılar hızlı bir şekilde fikirleri hayata geçirebilecekleri gerçek canlı çalışma oturumları haline geldi ve böylece herkes hemen onları deneyimleyebiliyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

Gelecekte web siteleri hangi noktaya gelecek?

Gelecekte web siteleri hangi noktaya gelecek? Web\\\'in günlük yaşantımızda önemli bir yere sahip olduğu açıkça ortada. Peki ama bu büyük ağın falında neler görünüyor? İnternet, yaşamımızı daha da kolaylaştırabilir mi? Okumaya devam edin.

Google bulut firması Stackdriver`ı satın aldı

Google bulut firması Stackdriver`ı satın aldı Google, uzun zamandır izlediği ve bulut teknolojisini geliştirirken kendisine yardımcı olmasını beklediği Stackdriverı satın aldı. Stackdriver teknolojisi, bulut kullanıcılarının..

Facebook Whatsup'ı satın aldı

Facebook Whatsup'ı satın aldı Facebook 450 milyon aktif kullanıcısı bulunan Whatsup'ı 16 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Web erişiminde yeni dönem

Web erişiminde yeni dönem Google Web erişiminde yeni dönem başlatacak bir çalışmaya imza atıyor: Google 180 küçük uydu ile tüm dünyaya internet sağlayacak.

Google stars hizmete giriyor

Google stars hizmete giriyor Google Stars açıklanan kadarıyla Pinterest'te çok benziyor, ilginiz çeken fotoğraf ve yazıları beğenip paylaşabileceksiniz..

Google Glass fiyatı ve özellikleri

Google Glass fiyatı ve özellikleri Google Glass Google'ın yeni gözbebeği olarak piyasaya girmeye başladı.Google Glass 5 farklı renkte ve camları olmayan bir gözlük şeklinde üretildi.
Tüm Haberleri Getir
Program House Web Tasarım Hizmetleri
+90 312 230 8899
+90 312 230 3971(Fax)
info@myprogramhouse.com
Yeşilırmak Cad. No 7/8 Çankaya/Ankara


Site Haritası