Gelecekte web siteleri hangi noktaya gelecek?


Web\\\'in günlük yaşantımızda önemli bir yere sahip olduğu açıkça ortada. Peki ama bu büyük ağın falında neler görünüyor? İnternet, yaşamımızı daha da kolaylaştırabilir mi? Okumaya devam edin...

Gelin biraz hayal kuralım... İşten eve dönerken, arabanızın bilgisayarını kullanarak elektronik postalarınızı okuyabiliyorsunuz. Bu arada evdeki bilgisayara, geldiğinizde evi havasız bulmamak için klimayı açmasını, küveti sıcak su ile doldurmasını ve hatta akşam yemeğini hazırlamasını emrediyorsunuz. Akşam televizyon karşısına oturup keyif çatarken, sanal asistanınız ertesi gün annenizin doğum günü olduğunu hatırlatıyor ve alacağınız hediye konusunda ilginç fikirler sunuyor. Ne alacağınıza karar verdiğinizde de, yetenekli asistanınız dükkanı seçiyor ve ödemeyi gerçekleştirmek için bankanızla bağlantıya geçiyor. Böylece yerinizden bile kalkmadan hediyenizi satın almış oluyorsunuz.

Tüm bunlar birer birer gerçekleşirken, siz de tatilde olan eşinizin gönderdiği e-kartı okuyabiliyorsunuz. Anlattıklarımız şu an için hoş bir hayal gibi görünebilirler. Ama emin olun; bundan birkaç yıl sonra hepsi gerçeğe dönüşecek. Nasıl mı? Tabii ki sürekli gelişen internet sayesinde...

 

DAHA HIZLI BİR İNTERNET

56K\\\'lık bir modem ve standart telefon hatları ile sağlanan "dial-up" bağlantıların, günümüzde birçok ihtiyaç için yeterli olmadıkları açıkça ortada Örneğin internet üzerinde yapılan canlı televizyon yayınlarını 56K\\\'lık bir bağlantı ile sorunsuz izlemeniz neredeyse imkansız. Bu ve benzeri durumlarda, çok daha hızlı bir internet bağlantısına ihtiyaç duyuluyor.

Daha hızlı bir internet bağlantısı dendiğinde, üç farklı bağlantı tipinden bahsetmek mümkün. Bunlardan ilki olan ADSL, Türk internet kullanıcıları için oldukça yeni. Özel kablolar yardımıyla sağlanan ADSL bağlantısı, her şeyden önce kesintisiz olmasıyla dikkat çekiyor. Üstelik elde edeceğiniz bağlantı hızı, "dial-up"a oranla çok daha yüksek.

Kablo internet bağlantısı ise her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor. Standart TV yayınlarını izlemek için kullanılan kablo TV şebekesi üzerinden verilen bu hizmet de, ADSL gibi kesintisiz bir bağlantı sunmayı başarıyor.

Son olarak, henüz tam anlamıyla standartlaşmayı başaramayan uydu bağlantılarından bahsedebiliriz. Uydu antenleri ve özel donanımların yardımıyla gerçekleşen uydu bağlantısı, çok büyük dosyaları kısa sürede bilgisayara indirmenizi sağlayacak inanılmaz bir potansiyele sahip. Ancak bu tip bir bağlantıya sahip olmak için normalden daha yüksek bir harcama yapmanız da şart.

DİĞER BAŞLIKLAR

Google stars hizmete giriyor

Google stars hizmete giriyor Google Stars açıklanan kadarıyla Pinterest'te çok benziyor, ilginiz çeken fotoğraf ve yazıları beğenip paylaşabileceksiniz..

Google bulut firması Stackdriver`ı satın aldı

Google bulut firması Stackdriver`ı satın aldı Google, uzun zamandır izlediği ve bulut teknolojisini geliştirirken kendisine yardımcı olmasını beklediği Stackdriverı satın aldı. Stackdriver teknolojisi, bulut kullanıcılarının..

Google Glass fiyatı ve özellikleri

Google Glass fiyatı ve özellikleri Google Glass Google'ın yeni gözbebeği olarak piyasaya girmeye başladı.Google Glass 5 farklı renkte ve camları olmayan bir gözlük şeklinde üretildi.

Facebook Whatsup'ı satın aldı

Facebook Whatsup'ı satın aldı Facebook 450 milyon aktif kullanıcısı bulunan Whatsup'ı 16 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Web erişiminde yeni dönem

Web erişiminde yeni dönem Google Web erişiminde yeni dönem başlatacak bir çalışmaya imza atıyor: Google 180 küçük uydu ile tüm dünyaya internet sağlayacak.

Webflow'un tasarımcılarına 2017'de web tasarım dünyasına hangi eğilimleri hak edeceğini düşündüklerini sormaya karar verdik.

Webflow'un tasarımcılarına 2017'de web tasarım dünyasına hangi eğilimleri hak edeceğini düşündüklerini sormaya karar verdik. İlk olarak, Webflow'un Tasarım Tasarım Sorumlusu Sergie Magdalin'den1 duyalım. İçeriğin parlaklaşmasına izin veren düzenler; Belirli bir yapı içinde tasarım öğelerinin düzenlenmesi, okuyucunun okuma hızını yavaşlatmadan mesaj ü
Tüm Haberleri Getir
Program House Web Tasarım Hizmetleri
+90 312 230 8899
+90 312 230 3971(Fax)
info@myprogramhouse.com
Yeşilırmak Cad. No 7/8 Çankaya/Ankara


Site Haritası